Botox – kosmetyczka z Bydgoszczy

Standard

Botox to słowo rodzące powszechnie wiele kontrowersji. Dla jednych to wygodny i długotrwały sposób na zmniejszenie widoczności zmarszczek, dla innych wręcz śmierć w strzykawce. Skąd taka skrajność postrzegania? Niestety na przestrzeni lat powstało wiele mitów na temat zastosowania botoxu, które z łatwością obali dyplomowana kosmetyczka z Bydgoszczy (lista kosmetyczek w Bydgoszczy – swiaturody.com).

JAKA JEST PRAWDA O BOTOXIE?

Faktem jest, że toksyna botulinowa należy do substancji mogących mieć negatywny wpływ na organizm człowieka, jednak sytuacja ta występuje jedynie w przypadku podania odpowiednio wysokiej dawki tej substancji – powyżej 2500 jednostek. W przypadku zabiegów odmładzających oferowanych przez salon kosmetyczny dawka podawana klientkom wynosi około 30-40 jednostek, nie może tu być mowy o jakimkolwiek zagrożeniu. Co więcej specjalistka wykonująca zabieg, podaje substancję w ściśle określone miejsca, ograniczając przy tym zakres działania botoxu do tego właśnie obszaru. Innym błędnym przekonaniem jest założenie, że po botox powinny sięgać tylko osoby w podeszłym wieku. Zastosowanie jadu kiełbasianego jest ukierunkowane na redukcję zmarszczek mimicznych powstałych głównie w górnej części twarzy, a więc bruzd występujących na czole, pomiędzy brwiami i w okolicy oczu, a te oznaki starzenia się skóry pojawiają się często już u osób młodych (w wieku 25-30 lat). Sposób przeprowadzenia zabiegu wbrew temu, co można usłyszeć, nie jest czymś bolesnym. Jedyne, co odczuwa osoba poddająca się kuracji to lekkie ukłucie igłą, a i ono może zostać zminimalizowane poprzez zastosowanie specjalistycznego preparatu powodującego miejscowe znieczulenie danego obszaru twarzy. Wprowadzenie toksyny botulinowej nie jest też czymś czasochłonnym, wręcz przeciwnie zabieg ten można wykonać w trakcie przerwy obiadowej, a po jego zakończeniu spokojnie wrócić do pracy.

CZEMU TAK WIELE OSÓB DECYDUJE SIĘ NA BOTOX?

Botox to szybka, wygodna i mało inwazyjna metoda walki ze zmarszczkami, polegająca na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych odpowiedzialnych za wykonywanie ruchów marszczących. Dzięki czemu tak nielubiane kreski i bruzdy występujące w danej partii twarzy zaczynają zanikać i twarz wygląda młodziej. Efekt ten utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Ten półroczny okres to również czas, gdy skóra nie musi tak intensywnie pracować i tym sam nawet po ustaniu działania jadu kiełbasianego wygląda ona młodziej niż przed wykonaniem zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>