Najlepsze sposoby na zdrowe i piękne zęby

Standard

Współcześnie jest bardzo wiele sposobów, dzięki którym możemy utrzymać zdrowe i piękne zęby. Oczywiście, nic nie zastąpi ich codziennego dokładnego mycia, ale obecnie także stomatologia bardzo potrafi nam pomóc. Mamy do wyboru liczne zabiegi profilaktyczne, takie jak lakierowanie zębów czy też lakowanie. W przypadku lakierowania lekarz pokrywa nam zęby specjalnym lakierem z fluorem. Ma to głównie na celu zabezpieczenie naszych zdrowych zębów przed próchnicą i bakteriami. Stosowane jest również często w przypadku ich nadwrażliwości i przynosi szybką ulgę. Lakowanie zaś to wypełnienie niewielkich szczelin i ubytków, które chroni przez ich dalszym powiększaniem. Tego typu zabiegi wykona dla nas każdy dentysta. Bydgoszcz może również pochwalić się dużym popytem na wybielanie. Pacjenci chcą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, nawet jeśli z natury takiego nie posiadają. Nie wierzymy już w mity o szkodliwości tej procedury – wiemy, że technika się rozwinęła i w tej chwili wybielanie jest bezpieczne dla kondycji naszych zębów. To również wykona dla nas praktycznie każdy stomatolog. Bydgoszcz to miasto, w którym bardzo wiele osób decyduje się na tego typu metamorfozę, toteż oferuje ją wiele gabinetów dentystycznych (dentysta-stomatolog).

W przypadku poważniejszych problemów, z próchnicą czy też bólem, powinniśmy skorzystać z leczenia kanałowego. Lekarz najpierw oczyści kanaliki zębowe, a następnie dokona dewitalizacji zęba, czyli umartwienia zębiny. Powoduje to szybką ulgę. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale najpierw zostanie nam podane znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć dyskomfort. W przypadku poważnych zniszczeń pozostaje nam usunięcie zęba. Należy również pamiętać, że wtedy kolejnym krokiem powinno być uzupełnienie ubytku, czyli na przykład wstawienie mostu porcelanowego lub też tytanowego implantu. Pacjenci skupiają się głównie na walorach estetycznych tego typu procedury, jednak ma ona również znaczenie profilaktyczne, ponieważ zabezpiecza nas przed dalszymi problemami, między innymi wadami zgryzu. Każde naruszenie jego integralności grozi nam niestety tym, że i sąsiadujące z luką zęby staną się rozchwiane lub się powykrzywiają. Uzupełnienie ubytku nie tylko sprawi, że poczujemy się lepiej, zwłaszcza, jeśli znajduje się on w widocznym miejscu, ale unikniemy także dalszych nieprzyjemności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>