Odzyskaj swój uśmiech

Standard

Niektóre dolegliwości jamy ustnej, wymagają leczenia kanałowego (wikipedia.org/wiki/Leczenie_kana%C5%82owe). Dzieje się tak w przypadku, kiedy w komorze zęba następują nieodwracalne zmiany. Leczenie zwane fachowo endodontyczne jest jedyną metodą, mającą na celu uratowanie zaatakowanego chorobą zęba. Niestety choroby miazgi przebiegają czasami zupełnie bezobjawowo, pacjenci nie odczuwają żadnych dolegliwości i dopiero podczas wizyty kontrolnej w gabinecie, dowiadują się o konieczności leczenia kanałowego. Stomatolog z Częstochowy leczenie kanałów zęba, przeprowadza zawsze w znieczuleniu miejscowym, ponieważ jest ono dość bolesne, z uwagi na duże unaczynienie miazgi. Przeprowadza je w kilku etapach, jednak zwykle już podczas 3 wizyty następuje nadbudowa zęba. W pierwszej kolejności dentysta musi dostać się do korzenia i oczyścić wszystkie kanały, kończąc ten etap wypełnieniem kanału gutaperką. Podczas kolejnej wizyty, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań następuje odbudowa zęba. Wielu pacjentów uważa, że lepiej zdecydować się na usunięcie zęba, ze względu na to, że leczenie kanałowe nie zawsze jest skuteczne. Dentyści z Częstochowy (dentysta-stomatolog.com/czestochowa,1.html) uważają jednak, że zawsze warto podjąć ryzyko i cieszyć się zdrowym zębem przez wiele lat. Na usunięcie zęba zawsze jest czas, w pierwszej kolejności należy podjąć próbę jego ratowania. Warto również wspomnieć o tym, że leczenie kanałowe można przeprowadzić również u małych pacjentów. Jest to szczególnie wskazane, gdyż stałe, własne zęby u każdego pacjenta są wręcz na wagę złota.

Oprócz leczenia kanałowego stomatolog przeprowadza również szereg innych zabiegów. Dużą popularnością cieszą się zabiegi usuwania kamienia, a także odbudowa ubytków. Specjalistyczny gabinet ma w swojej ofercie także zabiegi z zakresu implantologii i ortodoncji, które w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne. Leczenie wad zgryzu polecane jest pacjentom, którzy od lat cierpią na nieprawidłowości w jamie ustnej. Te, jak wiadomo wpływają na samoocenę i samopoczucie. Odzyskanie pewności siebie związanej z pięknym uśmiechem to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Dla każdego pacjenta we wspomnianym gabinecie przygotowuje się indywidualny plan leczenia, bez względu na to, czy jest on związany z założeniem aparatu, czy wykonaniem protezy. Każdy pacjent traktowany jest tutaj wyjątkowo, dzięki czemu wszyscy, którzy odwiedzają gabinet dentysty w Częstochowie wychodzą z niego uśmiechnięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>